تاریخ : سه شنبه 11 مرداد 1401     |     کد : 6226

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری تبریز در جلسه مشترک با شهردار منطقه ۱ تبریز

 ابتکار عمل شهردار منطقه یک در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز قابل تقدیر و ستودنی است .

 به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه یک تبریز ، حسین آذرنیا مدیر پدافند غیرعامل شهرداری تبریز در جلسه مشترک با شهردار منطقه یک ابتکار عمل این منطقه در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را قابل تقدیر و ستودنی دانست .
 بر اساس این گزارش ، آذرنیا به همراه کارشناسان پدافند غیر عامل ، ضمن حضور در شهرداری منطقه یک تبریز و دیدار با شهردار منطقه یک به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل و نقش شهرداری در عملکرد پیشگیرانه با همین رویکرد اشاره و بیان داشت :
 پدافند غیرعامل ، مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای است که به کارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی ، کاهش آسیب پذیری ، ارتقاء پایداری ملی ، تداوم فعالیت های ضروری و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدات است.
 وی گفت : یکی از تهدیدات شهری که می تواند چهره کریه و زشتی را پدیدار نماید بحث ساخت و سازهای غیرمجاز است که همیشه شهرداری با آن مواجه است و باعث کندی در روند برخی اقدامات می‌شود که نیاز است همکاری و همگرایی شهرداری و دستگاه قضا این روند را تسهیل و در جهت پیشگیری های سریع و اقدامات قانونی تصمیمات جدی‌تری گرفته شود .
 آذرنیا تصریح کرد : خوشبختانه شهرداری منطقه یک در جهت اقدامات پیشگیرانه در این حوزه بسیار خوش درخشیده و ابتکارعمل شهردار منطقه یک توانسته روح جدیدی در پیکره این مجموعه ایجاد نماید .
 مدیر پدافند غیرعامل شهرداری ، ضمن تقدیر از عملکرد صحیح و سریع منطقه ۱ در جهت پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین اقدامات لایروبی مسیل ها جهت پیشگیری از حوادث غیر مترقبه از جمله سیل در محدوده‌های حادثه خیز منطقه ، توانمندی این مجموعه را ستودنی دانسته و تدابیر انجام یافته را بسیار حائز اهمیت و فرصتی مغتنم برای شهر دانست .
 شایان ذکر است ، در این جلسه آذرنیا از شهردار منطقه یک درخواست نمود تا در منطقه یک کارگروه ویژه‌ای به منظور انجام ماموریت های پدافند غیر عامل تشکیل و دبیر این کارگروه معرفی گردد که خوشبختانه شهردار منطقه یک با این امر موافقت و این امر را مهم دانسته و با جدیت دستور اجرا و پیگیری دادند.


PDF چاپ چاپ