تاریخ : چهارشنبه 6 فروردين 1399     |     کد : 3744

مهندس پاک نهاد شهردار منطقه یک تبریز در گفتگوی تلویزیونی از شبکه سهند:

اجرای سه پروژه مهم در جهت حفظ و احیاء مکانهای تاریخی، فرهنگی سطح منطقه یک در سال ۹۸

به گزارش امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز

 به گزارش امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز، مهندس رضا پاک نهاد شهردار منطقه یک از اجرای  سه پروژه مهم در جهت حفظ و احیاء مکان های تاریخی و فرهنگی سطح منطقه در سال ۹۸ خبر داد.

 بر اساس این گزارش مهندس پاک نهاد ضمن حضور در برنامه تلویزیونی تبریزیم به سه پروژه مهم حوزه های تاریخی و فرهنگی که توسط این منطقه عملیاتی شده است اشاره و گفت: یکی از این سه پروژه  مقبره الشعرا میباشد که منطقه یک  به عنوان تامین کننده مالی معین و در سه قرارداد مختلف انجام یافته و اجرا نموده است که همچنان تداوم دارد.

شهردار منطقه یک از اجرای پروژه مهم تاریخی  مجموعه باغ دو کمال  نام برده و اعلام داشت: این مجموعه هم که در حوزه منطقه قرار گرفته و زیر نظر میراث فرهنگی میباشد جهت احیای داشته های فرهنگی اقدام به محوطه سازی آن مجموعه نمودیم و فاز اول پایان یافته و وارد فاز بعدی شده‌ایم.

پاک نهاد همچنین به اجرای طرح بازپیرائی و بازآفرینی مجموعه ربع رشیدی توسط این منطقه اشاره نموده و بیان نمود:  با توجه به حساسیت ویژه این مجموعه و نیاز به احیاء آن که یکی از مهمترین داشته های تاریخی و فرهنگی است این منطقه اقدام به اجرای دیوارکشی محوطه آن  نموده و اقدامات لازم را به عمل آورده است.

.
.


امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز


آرزو فرهودی