تاریخ : دوشنبه 31 تير 1398     |     کد : 3066

مهندس پاک نهاد شهردار منطقه یک تبریز:

راه اندازی آبنمای بوستان شمس تبریزی، میدان همافر و محور بلوار استاد شهریار

به گزارش امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز ،مهندس رضا پاک نهاد شهردار منطقه یک از راه اندازی چندین آبنما در سطح این حوزه خبر داد.
بر اساس این گزارش مهندس پاک نهاد اعلام نمود: امروزه فضاهای شهری به فضاهایی آرام، سبک و دلنشین نیاز دارند تا بتوانند حس مطلوبی بر روح شهروندان ایجاد نمایند، طراحان شهری در فضاهای شهر معاصر درصدد برقراری ارتباط صمیمی میان امکانات شهری و مخاطبان هستند و آب و فضاهای آبی را نیز از این مقوله دور نمی دانند.
شهردار منطقه یک افزود: آب علاوه بر نقشی که در ادراک بصری شنوایی و لامسه و حتی حس بویایی دارد می‌تواند از فضای  پر اهمیتی در سازماندهی فضاهای شهری برخوردار باشد تا حدی که با قرار دادن یک آبنما در فضاهای شهری می توان بر امنیت فضا و زیباسازی آن تأکید کرد.
پاک نهاد گفت: بر همین اساس با توجه به شاخص های بصری و با در نظر گرفتن شاخص های فنی و ایمنی در طراحی آبنما و تاثیر آن در منظر سازی محیط و ارتقای هویت آن و رنگ آمیزی ویژه ،تعدادی از آبنماهای سطح منطقه راه اندازی شد.
وی اشاره نمود: آبنماهای بوستان شمس تبریزی، میدان همافر و محور بلوار استاد شهریار از جمله آبنما هایی است که توسط معاون خدمات شهری و واحد فضای سبز ترمیم و راه اندازی شده است.
 

.

.

.


 
 امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز


آرزو فرهودی