تاریخ : سه شنبه 29 بهمن 1398     |     کد : 3621

مهندس پاک نهاد شهردار منطقه یک تبریز:

کاشت ۱۲۰ هزار اصله درخت و درختچه در سطح حوزه منطقه یک طی سالجاری

  به گزارش امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز، مهندس رضا پاک نهاد شهردار منطقه یک از کاشت تا ۱۲۰ هزار اصله درخت و درختچه در سطح حوزه این منطقه طی سالجاری خبر داد.
 بر اساس این گزارش مهندس پاک نهاد بیان داشت: در راستای اهداف شهرداری مبنی بر گسترش و حفظ و حراست فضاهای سبز و نیاز به اقدامات ویژه در این خصوص، منطقه یک گامهای موثری برداشته و طی سالجاری اقدامات زیربنایی و ماندگاری را به انجام رسانده است که کاشت ۱۲۰ هزار اصله درخت و درختچه از جمله مهمترین اقدامات حوزه فضاهای سبز می باشد.
شهردار منطقه یک گفت: این اقدامات شامل کاشت۹۸۰۰۰ اصل درختچه از جمله؛ زرشک، پیراکانت ،ارغوان، رز، نسترن، بوداغ و... بوده و حدود ۲۰۰۰۰ اصله درخت شامل ؛ چنار، نارون، کبود، توت،سر و خمره ای، کاج و... می باشد که توسط امور فضای سبز منطقه یک طراحی، عملیاتی و اجرایی شده است که بالغ بر ۱۲۰ هزار اصله می باشد.
 وی اشاره نمود: هم اکنون ۳۳ بوستان محله ای در سطح این منطقه وجود دارد که ضمن حفظ و نگهداری ویژه این بوستانها، اجرای ۶ بوستان دیگر نیز یکی از اقدامات اساسی و زیربنایی منطقه است که عملیات اجرایی برخی از این بوستانها به اتمام رسیده و تعدادی از آنها به زودی به بهره‌برداری خواهند رسید.


.

.

.

.


 
 امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز


آرزو فرهودی